Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Budżet Obywatelski w 2017 roku

 

Urząd Miasta Kielce zaprasza mieszkańców Kielc do udziału w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku. Projekty obywatelskie można zgłaszać od 20 marca do 3 kwietnia br.

 

19 marca - Międzynarodowy Dzień Inwalidów

Święto ustanowione przez Międzynarodową Organizację Pracy, obchodzone w trzecią niedzielę marca od 1956 roku. Podobnym świętem, o nieco większym zasięgu globalnym, jest obchodzony 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony przez ONZ. Celem obu inicjatyw jest zarówno kształtowanie świadomości dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych, jak i walka z wykluczeniem społecznym i dążenie do równouprawnienia.

Dlatego nie mniej ważne od działań ustawodawczych są ludzkie gesty solidarności i troski, czyli bezinteresowna pomoc milionów wolontariuszy na świecie.

MOPR Wolontariat Kielce od 2013 r. wspiera osoby niepełnosprawne - dzięki pomocy wolontariuszy - w zakresie zaspokojenia potrzeby kontaktów społecznych poprzez dotrzymywanie towarzystwa, rozmowy wspierające, odwiedziny, spacery, pomoc w drobnych czynnościach domowych, których osoba nie może samodzielnie wykonywać ze względu na wiek czy schorzenie, np.: przyniesienie zakupów, sprzątanie.

 

Dowiedz się więcej:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z artykułem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

 

Więcej…

 

Ruszył Program Korekcyjno-Edukacyjny

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach – Ośrodek Korekcyjno-Edukacyjny dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie informuje, że od 1 marca 2017 roku ruszył Program Korekcyjno-Edukacyjny.

W ramach programu, realizowane będą zajęcia w formie spotkań indywidualnych i grupowych dla osób stosujących przemoc w rodzinie w terminie od 27 marca 2017 roku do 24 lipca 2017 roku i odbywać się będą raz w tygodniu po 3 godziny, tj. w poniedziałki w godz. 16:00 – 19:00 w siedzibie Ośrodka Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie w Kielcach przy ul. Wiśniowej 3.

Informacji dotyczących programu udzielają pracownicy Ośrodka pod nr telefonu: 41 362 89 73 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami programu.

Więcej…