Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

17 października 2014 roku – 27. Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

 

 

“Tam, gdzie ludzie są skazani na życie w nędzy, Prawa Człowieka są łamane.

Jednoczenie się dla ich poszanowania jest najświętszym obowiązkiem”.

Ojciec Józef Wrzesiński

17 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem biedy i wykluczenia społecznego oraz podkreślenie solidarności i braterstwa z osobami dotkniętymi ubóstwem.

Więcej…

 

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

 

W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.

Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w zakładce działalność/pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl .

Więcej…

 

Uroczyste otwarcie lokali aktywizujących przy ul. Nowowiejskiej 14

16.09.2014 r. o godzinie 10.00 z udziałem Biskupa Mariana Florczyka, Prezydenta Miasta Kielce – Wojciecha Lubawskiego, przedstawicieli Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie lokali aktywizujących, mieszczących się w wyremontowanym budynku przy ul. Nowowiejskiej 14 w Kielcach.
1Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach od 21.06.2014 roku realizuje projekt pn. „Poprawa jakości usług opieki społecznej poprzez adaptację budynku na lokale aktywizujące dla osób niepełnosprawnych oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych personelu Zespołu Placówek „Kamyk” w Kielcach”, współfinansowany ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy

Więcej…