Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Gra Miejska - zaproszenie

Sekcja ds. Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza mieszkańców Kielc do uczestnictwa w ciekawym w atrakcje wydarzeniu pod nazwą gry miejskiej “Warto być dobrym”. W ramach obchodów Dnia Dobrych Uczynków impreza odbędzie się 19 maja 2016 roku od godz. 10:00 do 14:00.
Dzień Dobrych Uczynków to święto społecznych, bezinteresownych działań, które mają przekonać Polaków, że warto być dobrym.

Więcej…

 

Spotkanie z dietetykiem

W dniu 19.05.2016 r. (czwartek) o godz. 15.00 w Ośrodku Wsparcia Dziennego dla Osób Chorych na Alzheimera przy Al. Legionów 5 w Kielcach odbędzie się spotkanie pt:

„Korzystny wpływ diety i kwasów omega 3 na zdrowie człowieka”

Przebieg spotkania:

  • prezentacja multimedialna,
  • porady – indywidualne,
  • upominek dla każdego uczestnika.

Osoba prowadząca: dietetyk mgr Marta Gołaszewska

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką.

 

"Handel Ludźmi i niewolnictwo pracy - współczesne zagrożenia"

W dniu 28.04.2016 roku odbyła się w Kielcach  konferencja, którą zorganizował Wydział Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego pn. "Bezpieczne wyjazdy, pewne powroty. Szanse i zagrożenia na rynku pracy Unii Europejskiej".
Wydział Polityki Społecznej w Kielcach, w ramach powołanego przez Wojewodę Świętokrzyskiego - Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, koordynuje pracę Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, udziela potrzebnych informacji w zakresie tej problematyki.

Pamiętajmy! Przed pułapkami handlu ludźmi można się uchronić.
Dla wszystkich zainteresowanych udostępniamy przydatne adresy, telefony, linki.

Więcej…