Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Zostań Wolontariuszem MOPR

 

 

I Kielecki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - przyłącz się jako Wolontariusz!


1 marca 2015 roku przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej. Fundacja Wolność i Demokracja popularyzując wiedzę na ten temat zaprasza do przyłączenia się do ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W ramach projektu odbędą się: bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”) i bieg na 10 km oraz zbiórka publiczna na rzecz Szkoły im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego w Łanowicach z polskim językiem nauczania (dawne województwo lwowskie).

Więcej…

 

Lokale aktywizujące dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach informuje, że na terenie Miasta Kielce od dnia 5 września 2014 r. funkcjonują Lokale Aktywizujące. Lokale mieszczą się przy ul. Nowowiejskiej 14 i są formą organizacyjną Zespołu Placówek im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyk” w Kielcach.

Przeznaczone są dla osób, które ze względu na niepełnosprawność intelektualną lub niepełnosprawność sprzężoną z intelektualną (stopień upośledzenia lekki lub umiarkowany) potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę całodobowej opieki.

Więcej…