Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Zgłoś się do projektu „Młodość szansą!”

 

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw organizuje bezpłatne szkolenia oraz staże zawodowe finansowane z środków Unii Europejskiej dla osób bezrobotnych.

Rozpoczynamy rekrutację do Projektu „Młodość szansą!” - podnieś z nami swoje kwalifikacje i zdobądź doświadczenie zawodowe. Jeśli masz od 18 do 29 lat, jesteś osobą bezrobotną lub bierną zawodowo, nie uczysz się w trybie dziennym, ani nie kształcisz i mieszkasz na terenie województwa świętokrzyskiego zgłoś się do nas już dziś. Skorzystaj bezpłatnych szkoleń,  doradztwa zawodowego oraz trzy miesięcznych staży.

Oferujemy szkolenia w zakresie: Handlowiec, Programowanie, Grafika komputerowa, Pracownik obsługi biurowej.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Warunkiem uczestnictwa jest spełnienie wymogów określonych w regulaminie rekrutacji.

Zapewniamy:

  • stypendium szkoleniowe,
  • stypendium stażowe,
  • zwrot kosztów dojazdu,
  • catering,
  • materiały dydaktyczne

Kontakt:

Fundacja Nowy Staw
ul. Sandomierska 89, 25-318 Kielce
tel. +48 881 473 901
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dodatek energetyczny - zmiana stawek

Dział ds. Dodatków Mieszkaniowych informuje, iż w dniu 27 kwietnia 2018 Minister Energii ogłosił w drodze obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” wysokość dodatku energetycznego obowiązującą od dnia 1 maja 2018 do dnia 30 kwietnia 2019, który wynosi:

  • dla gospodarstwa prowadzonego przez osobę samotną wynosi 11,35 zł miesięcznie
  • dla gospodarstwa składającego się z 2 do 4 osób wynosi 15,77 zł miesięcznie
  • dla gospodarstwa składającego się z co najmniej 5 osób wynosi 18,92 zł miesięcznie

Więcej informacji:

 

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2. maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej.

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. Święto flagi obchodzimy czynnie wyrażając nasz szacunek do symbolu narodowego. Flagi powiewają na naszych domach, blokach. Odbywają się różne uroczystości i artystyczne występy.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi.

Uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 2 maja (godz. 12:00) na Rynku w Kielcach.

Więcej…