Komunikator Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych
1. Sprawę załatwia
Dział Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych, ul. Targowa 18, 25-520 Kielce, XII piętro, tel. +48 41 343 21 33, +48 41 368 29 85, +48 570 188 010. |
2. Informacje ogólne dla klienta
BON ENERGETYCZNY
W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 23 maja 2024 roku o bonie energetycznym oraz zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach informuje, że w okresie od 1 sierpnia 2024r. do 30 września 2024r. można składać wnioski o wypłatę bonu energetycznego.
Formularze wniosków w wersji papierowej można pobrać w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Targowej 18, XII piętro lub wydrukować ze strony internetowej: mopr.kielce.pl (link do wniosku poniżej)
Wniosek o wypłatę bonu energetycznego
Wypełnione wnioski:
- można składać w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych,
- wysłać pocztą tradycyjną,
- przekazać za pomocą środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e PUAP,
- przez aplikację mObywatel.
ZASIŁEK RODZINNY WRAZ Z DODATKAMI
Dział Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie uprzejmie informuje, że rozpoczyna się nabór wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami:
- Od 1 lipca 2024 r. wnioski będzie można składać w formie elektronicznej poprzez strony: emp@tia, bankowość elektroniczną oraz ZUS PUE,
- Od 1 sierpnia 2024 r. wnioski będą przyjmowane w formie papierowej w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych, ul. Targowa 18, piętro XII lub za pośrednictwem poczty.
KIELECKI BON ŻŁOBKOWY
Dział Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie informuje, że od 1 lipca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia pieniężnego „Kielecki Bon Żłobkowy” na okres świadczeniowy 2024/2025 .
Wnioski można składać wyłącznie w formie papierowej w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Targowej 18, piętro XII lub za pośrednictwem poczty.
Jednocześnie informujemy, że z dniem 1 października 2024r. wejdzie w życie ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka – „Aktywny rodzic”, która wprowadza m.in. świadczenie „aktywnie w żłobku”.
Świadczenie „Aktywnie w żłobku” będzie kierowane do rodziców dzieci uczęszczających do instytucji opieki nad dzieci do lat 3. – tj. żłobka, klubu dziecięcego albo dziennego opiekuna i będzie przysługiwało w wysokości do 1500 zł miesięcznie na dziecko lub do 1900 zł miesięcznie na dziecko niepełnosprawne, jednak nie więcej niż wysokość opłaty, jaką rodzic ponosi za pobyt dziecka w instytucji opieki. Wnioski o wypłatę powyższego świadczenia będzie można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
WAŻNE ZMIANY W ŚWIADCZENIACH OPIEKUŃCZYCH
Od 1 stycznia 2024 r. zmienią się zasady ubiegania się o świadczenie pielęgnacyjne. Od nowego roku m. in. świadczenie będzie przysługiwało opiekunom osób w wieku do ukończenia 18. roku życia legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, a także będzie możliwe łączenie świadczenia pielęgnacyjnego z pracą – bez jakichkolwiek ograniczeń. Jednocześnie zlikwidowany zostanie specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna.
Świadczenie pielęgnacyjne na nowych zasadach
Świadczenie pielęgnacyjne będzie przysługiwać opiekunom osób z niepełnosprawnością wyłącznie do ukończenia przez nie 18 roku życia. Odmiennie od aktualnie obowiązujących zasad, będzie możliwość jednoczesnego pobierania świadczenia pielęgnacyjnego i podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej – bez jakichkolwiek ograniczeń. Na możliwość pobierania świadczenia nie będą wpływać także pobierane przez opiekuna świadczenia emerytalno-rentowego.
Istotną zmianą jest umożliwienie pobierania świadczenia pielęgnacyjnego w zwielokrotnionej kwocie w zależności od liczby osób, nad którymi sprawowana jest opieka. W przypadku, gdy opiekun będzie sprawował opiekę nad więcej niż jedną osobą z niepełnosprawnością w wieku do ukończenia 18 roku życia, kwota świadczenia pielęgnacyjnego zostanie podwyższona o 100% na drugą i każdą kolejną osobę. Regulacja ta nie dotyczy jednak wniosków złożonych przez dyrektora placówki opieki zastępczej.
Po ukończeniu 18 roku życia osoba z niepełnosprawnością lub jej przedstawiciel będzie mógł ubiegać się o świadczenie wspierające.
Świadczenie pielęgnacyjne – obecnie | Świadczenie pielęgnacyjne od 1.01.2024 | |
Osoby uprawnione | matka albo ojciec; opiekun faktyczny dziecka; osobie będącej rodziną zastępczą spokrewnioną; inne osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny, z wyjątkiem osób o znacznym stopniu niepełnosprawności | matka albo ojciec; inne osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny, a także małżonek; opiekun faktyczny dziecka; rodzina zastępcza, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka, dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej, dyrektor regionalnej placówki opiekuńczo-terapeutycznej albo dyrektor interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego |
Termin | na czas nieokreślony, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności zostało wydane na czas określony, | do ukończenia przez osobę z niepełnosprawnością 18 roku życia |
Warunki | opiekun nie mógł podejmować zatrudnienia, pracy zarobkowej, otrzymywać świadczeń emerytalno – rentowych | brak ograniczeń |
Kwota świadczenia | jednakowa wysokość świadczenia, waloryzowana każdego roku w styczniu (w 2024 r. – 2 988 zł) |
wysokość świadczenia pielęgnacyjnego, zostanie podwyższona o 100% na drugą i każdą kolejną osobę, nad którą sprawowana jest opieka (nie dotyczy dyrektorów placówki opieki zastępczej) |
Kiedy świadczenie nie przysługuje | osoba wymagająca opieki: – została umieszczona w rodzinie zastępczej, z wyjątkiem rodziny zastępczej spokrewnionej, rodzinnym domu dziecka albo, w związku z koniecznością kształcenia, rewalidacji lub rehabilitacji, w placówce zapewniającej całodobową opiekę, w tym w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, z wyjątkiem podmiotu wykonującego działalność leczniczą, i korzysta w niej z całodobowej opieki przez więcej niż 5 dni w tygodniu; – pozostaje w związku małżeńskim, chyba że współmałżonek legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, na osobę wymagającą opieki -inna osoba ma ustalone prawo do wcześniejszej emerytury; -ustalone prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego (wychowawczego), specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczenia pielęgnacyjnego lub zasiłków dla opiekunów; – inna osoba jest uprawniona za granicą do świadczenia na pokrycie wydatków związanych z opieką, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej. |
osoba wymagająca opieki: – została umieszczona lub przebywa w domu pomocy społecznej, zakładzie opiekuńczo-leczniczym, zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, placówce zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o której mowa w przepisach o pomocy społecznej, zakładzie karnym, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym albo schronisku dla nieletnich; – jest uprawniona za granicą do świadczenia na pokrycie wydatków związanych z opieką, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej; osoba sprawująca opiekę ma ustalone prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczenia pielęgnacyjnego lub zasiłku dla opiekuna;na osobę wymagającą opieki – inna osoba jest uprawniona za granicą do świadczenia na pokrycie wydatków związanych z opieką, chyba że przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym stanowią inaczej; – ustalone prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczenia pielęgnacyjnego lub do zasiłku dla opiekuna |
Wygaśnięcie prawa | z chwilą śmierci osoby wymagającej opieki | do ostatniego dnia miesiąca po miesiącu, w którym nastąpiła śmierć osoby wymagającej opieki (ta zmiana dotyczy także osób, które zdecydują się pobierać świadczenie na dotychczasowych zasadach) |
Opisane wyżej nowe warunki przyznawania świadczenia pielęgnacyjnego, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2024 r., nie dotyczą osób, które na zasadzie zachowania praw nabytych, będą pobierać to świadczenie na podstawie przepisów dotychczasowych.
Osoba pobierająca świadczenie pielęgnacyjne w związku z opieką nad dzieckiem w wieku do ukończenia 18. roku życia i która będzie chciała po 31 grudnia 2023 r. otrzymać świadczenie pielęgnacyjne na nowych zasadach (czyli z możliwością podejmowania zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej) musi po tej dacie zrezygnować z pobierania świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie starych przepisów i złożyć wniosek o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego na podstawie nowych przepisów.
Przepisy przejściowe
Osoby, które posiadają prawo lub nabędą jeszcze prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, zasiłku dla opiekuna lub specjalnego zasiłku opiekuńczego do 31.12.2023 r. będą mogły pobierać te świadczenia na dotychczasowych zasadach.
Prawo do pobierania świadczeń będzie przysługiwało również opiekunowi, który złożył wniosek o ww. świadczenia i oczekuje na wydanie decyzji przez MOPR, spraw pozostających w rozstrzygnięciu przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze lub rozstrzyganych przez sąd.
Opiekunowie, zachowają prawo do świadczeń na zasadach obowiązujących także w sytuacji kiedy wygaśnie ważność dotychczasowych orzeczeń osób nad którymi sprawują opieką pod warunkiem, że:
- wniosek o nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności albo o niepełnosprawności zostanie złożony w terminie 3 miesięcy od dnia następującego po dniu, w którym upłynął termin ważności dotychczasowego orzeczenia oraz
- wniosek o ustalenie prawa odpowiednio do świadczenia pielęgnacyjnego albo specjalnego zasiłku opiekuńczego zostanie złożony w terminie 3 miesięcy, licząc od wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności.
W przypadku specjalnego zasiłku opiekuńczego dodatkowym warunkiem kontynuacji wypłaty na dotychczasowych zasadach jest złożenie wniosku o to świadczenie na kolejny okres zasiłkowy w terminie 3 miesięcy od dnia następującego po dniu, w którym zakończył się dotychczasowy okres zasiłkowy.
Świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy przyznane na zasadach dotychczasowych oraz zasiłek dla opiekuna, nie przysługują jeżeli osoba wymagająca opieki będzie miała przyznane prawo do świadczenia wspierającego.
W sytuacji, gdy osoba z niepełnosprawnościami złoży wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wspierającego konieczne będzie:
- zawieszenie postępowania o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego, zasiłku dla opiekuna.
- wstrzymanie wypłaty przyznanego już świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego, zasiłku dla opiekuna.
W przypadku gdy Zakład Ubezpieczeń Społecznych odmówi przyznania świadczenia wspierającego lub pozostawi wniosek bez rozpatrzenia – świadczenia zostaną wyrównane od momentu ich wstrzymania oczywiście, jeżeli opiekun nadal spełnia warunki określone w przepisach.
Świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna, wypłacony opiekunowi za okres, za który osoba wymagająca opieki otrzymała świadczenie wspierające, będzie świadczeniem nienależnie pobranym. Do jego zwrotu wraz z odsetkami będzie zobowiązany opiekun.
Osoba z niepełnosprawnościami, składając w ZUS wniosek o świadczenie wspierające będzie mogła zdecydować od jakiego miesiąca chce mieć przyznane świadczenie wspierające, dzięki czemu może nie dopuścić do sytuacji otrzymania świadczenia wspierającego za ten sam okres, za który jej opiekun otrzymał w gminie świadczenie opiekuńcze.
Specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna – uchylone
Z dniem 1 stycznia 2024 r. zostają uchylone przepisy dotyczące specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna. Oznacza to, że od tej daty te zasiłki nie będą już przyznawane. Jednak osoby, które na dzień 31.12.2023 r. są uprawnione do pobierania któregokolwiek z tych świadczeń, o ile są nadal zainteresowane, mogą nadal pobierać świadczenie na dotychczasowych zasadach.
Kontynuowanie wypłaty nie wymaga składania żadnego dodatkowego oświadczenia. W przypadku jednak, gdy zakończy się termin określony w decyzji, warunkiem kontynuowania świadczeń jest złożenie wniosku o wydanie nowego orzeczenia o niepełnosprawności i złożenie wniosku o świadczenie w ściśle określonym terminie.
Świadczenie wspierające
Od 1 stycznia 2024 r. wprowadza się nowy rodzaj świadczenia, tj. świadczenie wspierające, które będzie skierowane bezpośrednio do osób z niepełnosprawnościami w wieku po ukończeniu 18 roku życia.
Realizacją świadczenia wspierającego będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. poz. 1429)
REFUNDACJA PODATKU VAT
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach informuje, że wnioski o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r. oraz od dnia 1 stycznia 2024r. do 30 czerwca 2024r. można składać nie później niż do 30 września 2024 r., lub w terminie 30 dni od dnia otrzymania faktury dokumentującej dostarczenie paliw gazowych:
- w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych ul. Targowa 18 piętro XII, lub
- wysłać pocztą tradycyjną na adres Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych, tj. ul. Targowa 18 piętro XII, lub
- przekazać za pomocą środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e PUAP (wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufany albo podpisem osobistym).
Refundacja podatku VAT przysługuje, gdy odbiorca paliw gazowych w gospodarstwie domowym:
1) wykorzystuje jako główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego urządzenia grzewcze tj. kocioł gazowy / bojler gazowy / podgrzewacz gazowy przepływowy / kominek gazowy zasilane paliwami gazowymi, wpisany lub zgłoszony do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561, 1576, 1967 i 2456), do dnia wejścia w życie ustawy, albo po tym dniu – w przypadku głównego źródła ogrzewania wpisanego lub zgłoszonego po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy;
2) jest osobą:
- w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 615, 1265 i 2140) nie przekracza kwoty 2100 zł, lub
- osobą w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę.
– przysługuje mu refundacja kwoty odpowiadającej podatkowi VAT wynikającej z opłaconej faktury dokumentującej dostarczenie paliw gazowych od dnia 1 styczna 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. oraz od dnia 1 stycznia 2024r. do 30 czerwca 2024r. do tego odbiorcy paliw gazowych.
Druki wniosków
- w wersji papierowej można pobrać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych, ul. Targowa 18, piętro XII, lub
- wydrukować ze strony internetowej mopr.kielce.pl
WAŻNE INFORMACJE
Informujemy, że w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Targowej 18, piętro XII czynnych jest 6 stanowisk do przyjmowania wniosków o ustalenie prawa: do świadczeń rodzinnych, dodatków mieszkaniowych oraz wniosków o wypłatę refundacji podatku VAT.
Dział Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach informuje, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie o ochronie danych osobowych – RODO. W związku z tym, drogą telefoniczną nie będzie możliwe uzyskanie informacji w indywidualnych sprawach klientów takich jak treść i termin wydania decyzji oraz daty wypłaty świadczeń. Tego rodzaju informacji udzielamy klientom, którzy zgłoszą się osobiście wraz z ważnym dokumentem tożsamości.
Dział Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych MOPR w Kielcach informuje, że wypłaty świadczeń rodzinnych realizowane będą w terminach określonych w poniższych harmonogramach. Informujemy, że wskazane terminy mogą ulec przesunięciu o 1-3 dni robocze. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by świadczenia rodzinne trafiły do Państwa z zachowaniem wszelkich terminów ustawowych
3. Harmonogram wypłat świadczeń rodzinnych i opiekuńczych
- Listopad 2024
- Grudzień 2024
- Styczeń 2025
- Luty 2025
- Marzec 2025
- Kwiecień 2025
- Maj 2025
- Czerwiec 2025
- Lipiec 2025
- Sierpień 2025
- Wrzesień 2025
- Październik 2025
6 listopad 2024 | A, B |
7 listopad 2024 | przekazy, C, D |
8 listopad 2024 | E, F, G, H, I, J |
12 listopad 2024 | K – Kun |
13 listopad 2024 | Kup – M |
14 listopad 2024 | N, O, P |
15 listopad 2024 | R, S – St |
18 listopad 2024 | Su – Wn |
19 listopad 2024 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
20 listopad 2024 | DPSy |
4 grudzień 2024 | A, B |
5 grudzień 2024 | przekazy, C, D |
6 grudzień 2024 | E, F, G, H, I, J |
9 grudzień 2024 | K – Kun |
10 grudzień 2024 | Kup – M |
11 grudzień 2024 | N, O, P |
12 grudzień 2024 | R, S – St |
13 grudzień 2024 | Su – Wn |
16 grudzień 2024 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
17 grudzień 2024 | DPSy |
6 styczeń 2025 | A, B |
7 styczeń 2025 | przekazy, C, D |
8 styczeń 2025 | E, F, G, H, I, J |
9 styczeń 2025 | K – Kun |
10 styczeń 2025 | Kup – M |
13 styczeń 2025 | N, O, P |
14 styczeń 2025 | R, S – St |
15 styczeń 2025 | Su – Wn |
16 styczeń 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
17 styczeń 2025 | DPSy |
4 luty 2025 | A, B |
5 luty 2025 | przekazy, C, D |
6 luty 2025 | E, F, G, H, I, J |
7 luty 2025 | K – Kun |
10 luty 2025 | Kup – M |
11 luty 2025 | N, O, P |
12 luty 2025 | R, S – St |
13 luty 2025 | Su – Wn |
14 luty 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
17 luty 2025 | DPSy |
5 marzec 2025 | A, B |
6 marzec 2025 | przekazy, C, D |
7 marzec 2025 | E, F, G, H, I, J |
10 marzec 2025 | K – Kun |
11 marzec 2025 | Kup – M |
12 marzec 2025 | N, O, P |
13 marzec 2025 | R, S – St |
14 marzec 2025 | Su – Wn |
17 marzec 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
18 marzec 2025 | DPSy |
3 kwiecień 2025 | A, B |
4 kwiecień 2025 | przekazy, C, D |
7 kwiecień 2025 | E, F, G, H, I, J |
8 kwiecień 2025 | K – Kun |
9 kwiecień 2025 | Kup – M |
10 kwiecień 2025 | N, O, P |
11 kwiecień 2025 | R, S – St |
14 kwiecień 2025 | Su – Wn |
15 kwiecień 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
16 kwiecień 2025 | DPSy |
5 maj 2025 | A, B |
6 maj 2025 | przekazy, C, D |
7 maj 2025 | E, F, G, H, I, J |
8 maj 2025 | K – Kun |
9 maj 2025 | Kup – M |
12 maj 2025 | N, O, P |
13 maj 2025 | R, S – St |
14 maj 2025 | Su – Wn |
15 maj 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
16 maj 2025 | DPSy |
3 czerwiec 2025 | A, B |
4 czerwiec 2025 | przekazy, C, D |
5 czerwiec 2025 | E, F, G, H, I, J |
6 czerwiec 2025 | K – Kun |
9 czerwiec 2025 | Kup – M |
10 czerwiec 2025 | N, O, P |
11 czerwiec 2025 | R, S – St |
12 czerwiec 2025 | Su – Wn |
13 czerwiec 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
16 czerwiec 2025 | DPSy |
3 lipiec 2025 | A, B |
4 lipiec 2025 | przekazy, C, D |
7 lipiec 2025 | E, F, G, H, I, J |
8 lipiec 2025 | K – Kun |
9 lipiec 2025 | Kup – M |
10 lipiec 2025 | N, O, P |
11 lipiec 2025 | R, S – St |
14 lipiec 2025 | Su – Wn |
15 lipiec 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
16 lipiec 2025 | DPSy |
5 sierpień 2025 | A, B |
6 sierpień 2025 | przekazy, C, D |
7 sierpień 2025 | E, F, G, H, I, J |
8 sierpień 2025 | K – Kun |
11 sierpień 2025 | Kup – M |
12 sierpień 2025 | N, O, P |
13 sierpień 2025 | R, S – St |
14 sierpień 2025 | Su – Wn |
18 sierpień 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
19 sierpień 2025 | DPSy |
3 wrzesień 2025 | A, B |
4 wrzesień 2025 | przekazy, C, D |
5 wrzesień 2025 | E, F, G, H, I, J |
8 wrzesień 2025 | K – Kun |
9 wrzesień 2025 | Kup – M |
10 wrzesień 2025 | N, O, P |
11 wrzesień 2025 | R, S – St |
12 wrzesień 2025 | Su – Wn |
15 wrzesień 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
16 wrzesień 2025 | DPSy |
3 październik 2025 | A, B |
6 październik 2025 | przekazy, C, D |
7 październik 2025 | E, F, G, H, I, J |
8 październik 2025 | K – Kun |
9 październik 2025 | Kup – M |
10 październik 2025 | N, O, P |
13 październik 2025 | R, S – St |
14 październik 2025 | Su – Wn |
15 październik 2025 | Wo – Wz, Y, Z, Ż |
16 październik 2025 | DPSy |
4. Harmonogram wypłat świadczenia „Kielecki Bon Żłobkowy” w roku szkolnym 2024/2025
Dodatkowe listy wypłat będą przygotowywane po 20 dniu każdego miesiąca
5. Plik do pobrania
Harmonogram wypłat świadczeń rodzinnych i opiekuńczych.pdf |
Opracował: Dział Świadczeń Rodzinnych i Dodatków Mieszkaniowych, stan na dzień 28-10-2024